Biografia

Anna Pietrzak to wszechstronna gitarzystka oraz pedagog.

Laureatka kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych odbywających się m.in. w Austrii, Grecji, Polsce oraz w Rumuni. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia.

Artystka koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Chinach, Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii,
Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, na Węgrzech i na Słowacji. Współpracowała z orkiestrami m.in. Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Wrocławskiej, Koszyckiej. W 2017 debiutowała z Toronto Concert Orchestra pod batutą Kerry Strattona. Jako kameralistka współpracuje na stałe z meksykańską wokalistką Julietą Gonzalez Springer oraz szwedzkim pianistą Carlem Peterssonem. Jest częstym wykładowcą kursów gitarowych oraz jurorem konkursów instrumentalnych.

Wydała trzy płyty, które otrzymały pozytywne recenzje w fachowej prasie muzycznej. Solową La Catedral, GITANA Electric–eclectic z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych oraz Farewell w duecie z bratem Łukaszem. Płyta Farewell jest zwieńczeniem długoletniej współpracy rodzeństwa, zakończonej w maju 2009 roku wraz ze śmiercią Łukasza.

Anna ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego i prof. Piotra Zaleskiego W 2012 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w tejże uczelni. Jest także absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pireusie w Grecji w klasie gitary Costasa Cotsiolisa. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych pedagogów i wirtuozów gitary, takich jak: Aniello Desiderio, Joaquin Clerch, Carlo Domeniconi, Pavel Steidl, Ivo i Sofia Kaltchev, Peter i Zoltan Katona.

Anna od 2008 roku prowadzi klasę gitary w PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego
we Wrocławiu. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych, stypendystami Centrum Edukacji Artystycznej oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.